3 laiendust mis peaks kodulehel olema

3 laiendust mis peaks kodulehele lisatud olema

Joomla! sisuhalduse jaoks on tehtud palju laiendusi, mõned on tasuta ja mõned on tasulised. Kõigi nende laiendustega saab tutvuda Joomla! laienduste lehel (Joomla! Extensions Directory). Laiendusteks peetakse Joomla! peal komponente, mooduleid, pluginiad ja kujundusi millega saab kodulehele lisada erinevat funktsionaalsust. Näiteks e-poe komponent ja seda laiendavad lisad, kodulehe kujundus, pildigalerii komponent, kontaktivormi komponent, jne. Joomla! -le laienduse lisamisel peab kindlasti veenduma, et see lisa sobib sinu Joomla! versiooniga. Kuidas laiendust paigaldada saab lugeda siit.

1. Akeeba Backup

Akeeba BackupAkeeba Backup on mõeldud kodulehest tagavara tegemiseks. Akeeba Backup teeb tagavara kõigist sinu kodulehe failidest ja ka kodulehe andmebaasist. Lisaks on Akeeba Backupiga lihtne taastada nii tervet kodulehte kui ka ainult andmebaasi. Akeeba Backupi abil saad suisaoma kodulehte kolida ühest kohast teise (näiteks ühest majtusest teise majutusse). Akeeb Backupist on ka tasuline variant mille koopiastamiste loomisel on rohkem võimalusi, näitaks saab koopiaid teha ka teiste andmebaaside andmtest.

Lae alla või vaata lisainfot

 

2. OSMap

osmap OSMap abil saad luua oma kodulehele sitemap -i. Sitemap on otsimootorile arusaadavas vormingus fail kus on kirjas kõik sinu kodulehe lehekülgede URL'id koos viitega millal on nende sisu viimati uuendatud. Sitemap võimaldab anda otsingumootorile kiiremini teada, et sul on lehel uus sisuleh/-lehed.

Lae alla või vaata lisainfot

 

3. Akeeba Admin Tools

Akeeba Admin ToolsAdmin Tools on väga võimekas Joomla! turva laiendus millel on palju funksioone. Näiteks saab kaitsta administratori kausta kaustades htaccess võimalusi. Teisi funktisoone tutvustan kunagi eraldi, praegu saab nendega tutvuda arendaja lehel. Admin Tools'il on nii tasuta kui tasuline variant, aga üldiselt piisab ka tasuta toote funtsionaalsusest

Lae alla või vaata lisainfot

 

AdminExile

AdminExile

Kuigi kolm tähtsamat lisa on välja toodud, mainiksin siia lõppu ära ka ühe lihtsa plugina AdminExile. Selle pluginaga saab laia maailma eest peita URL'ist /administrator osa. Kuidas, seda uurige juba arendaja lehetl :)

Lae alla või vaata lisainfot