Mille jaoks on kasulik kodulehe tagavara ja millega seda teha?

Mille jaoks on kasulik kodulehe tagavara ja millega seda teha?

Ikka ja jälle näen erinevates kohtades inimesi kurtmas, et nende koduleht on katki läinud ja neil puudub ligipääs kodulehe administraatori lehele või nad katsetasid uusi asju ja midagi läks katastroofiliselt valesti.

Üks suuremaid vigu, mis tehakse, on kodulehe uuendamine ilma sellest enne koopiat tegemata. Kui nüüd peaks midagi juhtuma ja sul ei ole kodulehest koopiat, mida kiiresti taastada, oled suure probleemi ees. Alati ei ole probleemile kiiret vastust. Kõik see aeg mis sa oma probleemile vastust otsid on sinu koduleht maas ja sinu kodulehe külastajad ei leia mida otsivad.

Aga kui sul oleks kodulehe koopia, millest saaks kodulehe kiiresti taastada, oleks kõik lihtsam. Oleks. Oleks? Oleks! Muidugi peame silmas pidama, et kodulehest tuleb teha koopiaid regulaarselt - ei ole ju kasu koopiast mis juba kuude vanune on.

Muidugi kõige targem oleks kui sul on kodulehest kaks versiooni: üks siis test versioon ja teine töötav online leht. Test kodulehel saad katsetada kõiki muudatusi/uuendusi ja kui kõik töötab, siis rakendad muudatused oma töötaval kodulehel. Aga see pole tänase artikli teema ja on pigem mõeldud arendajale...

Aga tuleme tagasi kodulehe koopia juurde. Oma kodulehest koopia tegemine ei ole raketiteadus: selleks on sul vaja laiendust mis on suuteline tegema kõigist sinu kodulehe failidest ja andmebaasist koopia. Üheks selliseks laienduseks ja ma julgeks väita, et parimaks selleteemaliseks laienduseks on Akeeba Backup. Akeeba Backup’i saab kasutada nii Joomla! kui ka WordPress kodulehe peal. Akeeba Backup’iga tehtud koopiaid on kerge taastada kasutades eraldiseisvat skripti Akeeba Kickstarter. Muide, minu arust üks mugavamaid viise kodulehe kolimiseks ühest serverist teise on samamoodi kasutada Akeeba Backup’iga tehtud koopiaid. Akeeba Backup laiendusega saad tutvuda Akeeba kodulehel. Kuidas seda laiendust oma Joomla! kodulehele lisada saad lugeda siit.

Tee oma kodulehest koopiaid regulaarselt ja kindlasti tee koopia enne kodulehe uuendamist.