Laienduste paigaldamine kodulehele

Mis on laiendused?

Laiendused on komponendid, moodulid, pluginad, kujundused millega saab kodulehele lisada erineviad funktsionaalsust. Selleks võib olla näiteks e-poe komponent ja seda laiendavad lisad, kodulehe kujundus, pildigalerii komponent, kontakti vormi komponent, jne. Erinevate laiendustega saad tutvuda Joomla! laienduste kodulehel.

Laienduse paigaldamine

Ennem laienduse paigaldamist veendu, et laiendus toetab sinul kasutuses olevat Joomla! versiooni. Selle kohane info on tavaliselt laienduse kirjelduse juures või võid otsida ka laienduse kodulehele. Üldiselt tõkestab Joomla! mitte sobiva komponendi paigaldust.

Laienduse paigaldamiseks mine oma kodulehe administraatori lehele. Vali ülevalt menüüst: Lisaprogrammid -> Haldamine -> Paigalda

Jõudsid laienduste paigaldamise lehele. Siin on erinevad võimalused kuidas laiendust paigaldada. Enamasti kasutatakse 2 varianti laienduse paigaldamiseks:

  1. Lae pakifail üles
  2. Paigalda veebist

Lae pakifail üles - Laed laienduse faili oma arvutist üles. Üldiselt on tegemist zip formaadis failiga. Laienduse üles laadimiseks võid lohistada faili punktiiriga määratud kasti sisse või vajutades nupule "Või otsi faili". Peale faili valmist paigaldatakse laiendus kodulehele. Üks võimalus laienduste leidmiseks on Joomla! laienduste koduleht.

Lae laiendus üles

Paigalda veebist - See võimaldab laiendusi otsida ja paigaldada ilma, et sa peaksid väljuma Joomla! keskkonnast. Paigalda veebist sakk peab olema seadetest sisselülitatud.

Paigalda veebist laiendus

Laienduse paigaldamiseks vajuta laienduse peale ja järgmises aknas "Install...". 

Veebist paigaldamine.

Paigalda kaustast - Võimaldab laiendust paigalda serveri kaustast. Serverisse peab olema laetud laienduse fail.

Paigalda laiendus serveris olevast kaustast

Paigalda aadressilt - Võimaldab laiendust paigaldada tema veebiaadressilt.

Paigalda laiendus veebi aadressilt