Meta kirjelduse lisamine

Et oma kodulehe leitavust parandada tuleks lisada oma lehtedele meta kirjeldus. Mis on meta kirjeldus? Meta kirjeldus on otsingumootori tulemustes kuvatav kuni 160 tähemärgiline veebilehe kirjeldus, mis asub tiitli all.Meta kirjeldus googlis

Kasulik on igale lehele(Menüülingile) lisada erinev meta kirjeldus. Meta kirjelduse lisamiseks on vaja ligipääsu administraatori lehele. Loe siit kuidas saab administraatori lehele. Olles administraatori lehel vali ülevalt menüüst Menüüd, siin pead valima menüü milles asub soovitud menüülink (leht) millele tahad lisada meta kirjeldust. Antud näite puhul saan valida "Main Menu".
Joomla Menüüd

Valides omale sobiliku menüü, avatakse leht milles on ära toodud menüü lingid.
Menüülingid

Vali välja menüülink(leht) millele soovid lisada meta kirjeldust. Vajuta menüülingi nime peal või pane tema ees olevale kasti linnuke ja vajuta nupule muuda.
Menüülinki muutma

Olles avanud menüülingi otsi sakki META-info.
Meta-info sakk

Valinud Meta-info tuleb ära täita kast META kirjeldus. Ära unusta 160 tähemärgi piirangut. Üle 160 tähemärki lihtsalt ei kuvata.
META kirjeldus

Peale metakirjelduse lisamist vajuta nupule Salvesta & Sulge. Töö salvestatakse ja suletakse. Sellega lisasid oma lehele meta kirjelduse. Kui soovid kontrollida kas meta kirjelduse lisamine õnnestus mine lehele millele sa lisasid meta kirjelduse. Olles lehel tee parem hiire klõps avaneb menüü millest otsi: Vaata Lehekülje lähtekoodi. Avaneb uus leht millest otsi rida < meta name="description" content="siin on sinu sisestatud kirjeldus" />
Meta kirjeldus lehekülje lähtekoodis