Joomla! administraatorina sisselogimine

Et oma kodulehte hallata läheb meil vaja enamus juhtudel sisse logida Joomla! administraatori liidesesse. Selleks, et ligi pääseda administraatori alasse on vaja kirjutada oma kodulehe url lõppu /administrator näiteks: www.omakoduleht.ee/administrator ja vajuta klaviatuuril Enter. Oleneb kodulehe majutajast suunatakse Teid joomla administraatori sisselogimise lehele või küsitakse lisa paroole. Loe alt poolt lisa paroolide kohta.
Joomla administraatori url

Kui administraatori kaustale ei ole lisa turvalisust seatud, avatakse Teile sisselogimise leht. Mis peaks välja nägema selline (olenevalt joomla versioonist võib see leht välja näha erinev. Antud näide on joomla!3.4). 
Joomla administraatori sisselogmis leht

Selles aknas tuleb sisestada:

  • Kasutaja nimi
  • Salasõna
  • Soovi korral ka administraatori keele eelistus. Eeldusel, et lehele on paigaldatud lisa tõlked.

Kasutaja nime ja salasõna saite kui paigaldasite Joomla! või kui administraator tegi Teile vastava konto. Juhul kui Teil puuduvad kasutaja nimi ja salasõna võtke ühendust inimesega kes Teil haldab kodulehte või seadistas Joomla. Täidame väljad: Esimesse lahtrisse sisestame Kasutaja nime; Teise lahtrisse Salasõna; Kolmandaks võime valida administraatori liidese keele.
Joomla administraatori sisse logimise akna täitmine

Kui kasutaja nimi ja salasõna on sisestatud vajutame nupule Logi sisse (erinevalt keelest võib nupu nimetus erinev olla Log in)
Joomla Logi sisse nupp

Peale sisse logimise nupule vajutamist avaneb joomla administraatori liides(Juhtpaneel)
Joomla juhtpaneel

Administraatori lisa turvaküsimus

Paljud kodulehe majutuse teenusepakkujad lisavad joomla administraatori sisse logimise lehele lisa paroolid, et tõsta turvalisust. Ehk siis Teid ei lasta ennem joomla administraatori sisselogimise lehele kui olete sisestanud kasutaja nime ja salasõna. Need paroolid saate kas oma kodulehe majutaja käest või võite ka küsida inimeselt kes Teil joomla seadistas. Olenevalt teenusepakkujast võite paroolid leida ka samast aknast. Alati ei ole seda määranud teenusepakkuja vaid lisa turvalisuse seadistas Teie kodulehe administraator. Erinevalt interneti lehitsejast (opera, internet explorer, Firefox, Chrome jne) võivad aknad erinevad välja näha. Toon mõned näited

Sisestage Teilt küsitud paroolid ja Teid suunatakse edasi joomla administraatori sisse logimis lehele.